Każda kobieta każdego dnia traci mnóstwo czasu przed lustrem. Zatuszowanie defektów urody i wydobycie tego, co najpiękniejsze przy pomocy kosmetyków do makijażu wymaga cierpliwości. Jest na to rada w postaci makijażu permanentnego. Decyzję o wykonaniu makijażu permanentnego lepiej jednak dobrze przemyśleć. Efekty zabiegu widoczne są stosunkowo długo. Całe szczęście błędy przy jego wykonywaniu można korygować.

Sam makijaż przywodzi raczej na myśl tatuaż. Tak jak przy wykonywaniu tatuażu stosuje się odpowiednie barwniki. Są one w pełni bezpieczne i po jakimś czasie ulegają starciu. Tatuaże tradycyjne wykonuje się bowiem na głębszych warstwach skóry. Barwniki tworzące makijaż permanentny stosowane są na płytszych warstwach skóry. Makijaż permanentny widoczny jest przez kilka lat. Nie trzeba więc chyba dodawać, jak ważne jest jego poprawne wykonanie. Polecamy korzystanie z usług wyłącznie renomowanych gabinetów kosmetycznych.

Specjalistą z dziedziny wykonywania makijażu permanentnego jest linergistka. Sam tytuł to jednak nie wszystko. Najsprawniejsze linergistki do wprawy dochodzą po kilku latach wykonywania zawodu. Potwierdzeniem zdobytych umiejętności są wygrane w konkursach na najlepszy makijaż permanentny. Taką specjalistkę znajdziemy na przykład w Szczecinie. Pani Katarzyna Sawera w 2015 roku zdobyła Wicemistrzostwo Polski w Makijażu Permanentnym. W samym mieście jest jednak dużo salonów [więcej na: swiaturody.com > Szczecin > kosmetyczka], polecanych przez klientki, o czym można się przekonać, czytając fora internetowe.

Wybierając salon kosmetyczny, sprawdźmy więc doświadczenie, wykształcenie oraz ewentualne certyfikaty, jakie prezentuje kosmetyczka. Przed przystąpieniem do zabiegu dobrze jest również sprawdzić higienę w gabinecie. Brak sterylnych warunków naraża nas na ryzyko zarażenia groźnymi wirusami i bakteriami.

Makijaż permanentny z całą pewnością nie jest dobrym wyborem dla każdej kobiety. Nie powinny się na niego decydować te Panie, które uwielbiają eksperymentować ze swoim wizerunkiem. Istnieje bowiem spore ryzyko, że po pewnym czasie makijaż zacznie się nudzić. Zmiana koloru brwi czy ust za pomocą zwykłych kosmetyków może okazać się trudna. Musimy również szczerze przyznać, że zabieg ten nie jest bezbolesny. Klientki poddające się wykonaniu makijażu permanentnego skarżą się na dolegliwości bólowe. Z drugiej jednak strony makijaż permanentny pozwoli ukryć defekty urody. Za jego pomocą można poprawić kontur ust, oczu, twarz staje się bardziej wyrazista.