Piękne paznokcie są ozdobą naszych dłoni. Dzięki manicure wyglądają one na zadbane i eleganckie. W ostatnim czasie na rynku kosmetycznym pojawiło się wiele różnych typów manicure, które możemy wykonać. Jednym z nich jest manicure żelowy, który ma duże grono swoich zwolenniczek. Oczywiście wszystkie typy manicure posiada swoje zalety i wady.

Każda osoba powinna przynajmniej raz w tygodniu zająć się stanem swoich paznokci. Najlepszym wyjściem jest udanie się do profesjonalistki, która zajmują się tym tematem na co dzień. Wykwalifikowane kosmetyczki mogą we właściwy sposób zdiagnozować potrzeby i problemy naszej płytki paznokciowej oraz pomóc w jej właściwej odbudowanie i odżywieniu. Powodem, który przemawia za wizytą u kosmetyczki powinny być też profesjonalne i wysterylizowane narzędzia. Bardzo ciekawą wersją tego zabiegu jest manicure na ciepło, podczas którego odbudowywany jest silnie zniszczony naskórek dłoni, na przykład przez działanie niekorzystnych warunków środowiska (niska temperatura, wiatr czy środki chemiczne). Podczas tego manicure stosowane są kąpiele w rozgrzanych olejkach lub w parafinie, które sprawiają, że nasza skóra będzie gładka oraz pięknie odżywiona. Zabiegi te zalecane są do wykonania głównie w okresach zimowym i jesiennym. Letnim odpowiednikiem tego zabiegu jest manicure na zimno, który polega na hydromasażu przy użyciu zimnych olejków, które mają działanie nawilżająco – odżywiające. Bardzo ciekawą alternatywą jest manicure japoński, polegający na nakładaniu i wcieraniu specjalnego rodzaju glinki w płytki paznokciowe. Glinka ta pochodzi z terenów Morza Japońskiego. Posiada ona właściwości odżywcze dzięki zawartości dużej liczby minerałów. Zabieg ten polecany osobom, których paznokcie znajdują się w złej kondycji, są kruche, popękane i mają bardzo nierówną strukturę. Efekty po tym zabiegu utrzymują się do dwóch tygodni. 

Manicure to zabieg bardzo często wykonywany przez kobiety, jednak w ostatnim czasie w gabinetach kosmetycznych możemy odnaleźć również panów, którzy chcą zadbać o swój wygląd oraz o swoje dłonie. Nie wszystkie gabinety mają w ofercie każdy rodzaj manicure, przed wizytą należy sprawdzić czy dany gabinet wykonuje manicure, który nas interesuje. Można zrobić to wpisując w wyszukiwarkę przykładowo „swaturody.com > kosmetyczka – Rzeszów”. Warto również porównać ceny, gdyż te mogą różnić się znacząco. Dodatkowo wiele kosmetyczek oferuje atrakcyjne rabaty dla stałych klientów.